• EASYBREATH ŞNORKEL MASKESİ - MAVİ
 • EASYBREATH ŞNORKEL MASKESİ - MAVİ
 • EASYBREATH ŞNORKEL MASKESİ - MAVİ
 • EASYBREATH ŞNORKEL MASKESİ - MAVİ
 • EASYBREATH ŞNORKEL MASKESİ - MAVİ
 • EASYBREATH ŞNORKEL MASKESİ - MAVİ
 • EASYBREATH ŞNORKEL MASKESİ - MAVİ
 • EASYBREATH ŞNORKEL MASKESİ - MAVİ
 • EASYBREATH ŞNORKEL MASKESİ - MAVİ
 • EASYBREATH ŞNORKEL MASKESİ - MAVİ
 • EASYBREATH ŞNORKEL MASKESİ - MAVİ
 • EASYBREATH ŞNORKEL MASKESİ - MAVİ
 • EASYBREATH ŞNORKEL MASKESİ - MAVİ
 • EASYBREATH ŞNORKEL MASKESİ - MAVİ
 • EASYBREATH ŞNORKEL MASKESİ - MAVİ
 • EASYBREATH ŞNORKEL MASKESİ - MAVİ
 • EASYBREATH ŞNORKEL MASKESİ - MAVİ

EASYBREATH ŞNORKEL MASKESİ - MAVİ

Ref :
8304664
Ürün avantajı
Panoramik görüş açısı ve burundan nefes alma olanağı sağlayan Easybreath şnorkel maskesi ile su altı dünyasını daha rahat keşfedebilirsiniz.
YORUMLARINIZ
4.5 / 5 3442 Kullanıcı Yorumu
129,99 TL*

3 MEVCUT RENK(LER)

 • EASYBREATH ŞNORKEL MASKESİ - MAVİ
 • EASYBREATH ŞNORKEL MASKE - TURKUAZ
 • EASYBREATH ŞNORKEL MASKE - PEMBE

AVANTAJLAR

Görüş alani
180° görüş alanı ve güvenliği artıran kırılmaz polikarbonat cam.
Nefes alıp vermeyi kolaylaştırma
Burun ve/veya ağız yoluyla doğal nefes almayı sağlayan tam yüz maskesi.
Buğu yapmama özelliği
Buğu oluşumunu engelleyen özel havalandırma sistemi.
Giyme / çıkarma kolaylığı
Ayarlanabilir elastik kumaş kayışı saçlarınızı çekmez.
Su geçirmezlik
Şnorkelin üst kısmından su girişini önleyen Dry Top sistemi.
Suyu dışarı atma özelliği
Maskenin altında başınızı kaldırdığınızda su çıkışını sağlayan tahliye valfi.
Görülebilirlik
Klasik şnorkelden daha fazla görünürlük sağlayan turuncu uç kısım.
Vücuda uygunluk
Yüz için rahatlık ve su geçirmezlik sağlayan silikon gövdesiyle 4 farklı boy .

ÖZELLİKLERİ

Tür
Maske
Avantaj
Rahatlık ve kumaş kayış
Bileşenler
Çerçeve : 100.0% Polipropilen Conta : 100.0% Silikon Lens : 100.0% Polikarbonat - Akrilonitril Butadiyen Stiren (PC - ABS) Boru/Vana Bağlantısı : 100.0% Polikarbonat - Akrilonitril Butadiyen Stiren (PC - ABS)
Kullanım
Yüzeyde şnorkel yapanlar için tasarlandı (10 yaştan itibaren).
Garanti
2 yıl

TAVSİYE

bakım önerileri
Easybreath maske, kullanımdan sonra haftada bir kez, elde bulaşık deterjanı ile yıkanmalıdır. Net görüntüyü korumak ve buğu oluşumunu engelleyen özel havalandırma sisteminin doğru işlemesini sağlamak için camın iç kısmının temizliğine özen gösterin. Bulaşık makinesinde yıkamayın.
Depolama İpuçları
Güneş almayan kuru bir ortamda muhafaza edin.
Kullanım Kısıtlamaları
Serbest dalış ve yoğun yüzme için uygun değildir.

İLAVE BİLGİLER

Neden Easybreath şnorkel daha uzun değil?
Tahmin edilenin aksine, Easybreath şnorkel klasik şnorkele göre suyun yüzeyinde daha yukarda kalır. Klasik şnorkelin daha uzun gözükmesinin nedeni, Easybreath şnorkel gibi başın üst kısmına değil ağıza takılmasıdır. Önce şnorkel ardından sulama hortumu yoluyla nefes almayı denerseniz şnorkelin boyu uzadıkça nefes almanın zorlaştığını farkedersiniz. Yürürlükteki standartlara uygun nefes almayı sağlamak için şnorkel boyunu daha fazla uzatmamamız gereklidir.
Neden Easybreath ile serbest dalış yapılmamalıdır?
Easybreath maskenin içinde bulunan hava miktarı, klasik maskelerde bulunandan çok daha fazladır, 1 metrelik derinlikte maskenin yüze uyguladığı basınç rahatsız edici olacaktır. Serbest dalış yaptığınızda, basıncı azaltmanız çok önemlidir ancak Easybreath maskeyi kullanırken burnunuza ulaşamadığınız için bu imkansızdır.
Easybreath maskenin neden 4 farklı boyu var? Hangi Easybreath boyunu tercih etmeliyim?
Easybreath maskenin, yüzü %90 oranında kaplayan 4 farklı boyu bulunmaktadır. 10 - 12 yaşlarındaki çocuklar için XS boyunu, kadınlar ve ergenlik çağındakiler için S/M boyunu, erkekler için M/L veya L/XL boyunu alabilirsiniz. Mağazada uygun boydaki maskeyi bulmak için yüzünüzde deneyin: Maskenin alt kısmı ile çeneniz arasında boşluk kalmamalıdır. Daha fazla bilgi için Tribord.com sitesine başvurun: http://www.tribord.tm.fr/conseils/comment-choisir-la-taille-de-son-masque-easybreathr
Sakalım varsa Easybreath maske kullanabilir miyim?
Sakal içeriye su girmesine neden olabilir. Sakallar, silikon gövde ile cildiniz arasından su sızmasına neden olabileceğinden sakallı beylerin Easybreath kullanmasını önermiyoruz.
Buğu oluşumunu önleyen özel sistem nasıl çalışır?
18°C ve üzeri su sıcaklıklarında verimli çalışır ve nefes yoluyla alınan havanın ağza veya buruna ulaşmadan önce cama doğru gittiği varsayımını temel alır. Nefes verdiğinizde, nem haline gelen hava, silikon yan bağlantılar ve plastik sayesinde şnorkele ulaşır ve dışarı atılır. Böylece hava sürekli olarak yenilenir. Arabanızın ön camının havalandırma tertibatı ile aynı prensibe dayanır.
Suyun içeri girmesini engelleyen "dry - top" sistemi nasıl çalışır?
Su üzerinde dalga olduğunda veya kullanıcı başını çok fazla öne eğdiğinde şnorkele su girmesini önleyecek şekilde tasarlanmıştır. Şnorkelin içinde, daldığınız sırada yukarı doğru çıkarak su girişini kapatan bir valf bulunmaktadır. Dalış sırasında, yüzeye çıkarken, valfin tekrar aşağı inmesi için üflemeyi unutmayın.
Easybreath maskemi kullanırken nelere dikkat etmeliyim?
Dikkat etmeniz gereken tek unsur: KUM. Easybreath şnorkel maskenizi, camlarının çizilmesine neden olacağından kumla temas ettirmeyin. Kum girmesi durumunda şnorkeli yerine takmaya çalışmayın. Şnorkeli maskeye takmadan önce her ikisini de durulayın. Kum şnorkelin içinde bulunan su tahliye valfini tıkayabilir. Şnorkeli doğrudan bol suyla durulayın veya tahliye valfini açmak için şnorkelin arka kısmındaki hava deliklerinden geçirebileceğiniz bir anahtar kullanın, ardından şnorkeli durulayın.
Sıkça sorulan sorulara tribord.com web sayfasından ulaşabilirsiniz.
Easybreath şnorkel maskesi hakkında Tribord.com web sitesinde Sıkça Sorulan Sorular bölümünü görüntülemek için aşağıdaki bağlantıya tıklayın: http://www.tribord.tm.fr/conseils/masque-snorkeling-easybreath-questions-les-plus-frequentes-faq

YORUMLARINIZ

4.5 / 5 3442 Kullanıcı Yorumu
3165 users recommended this product
Favorable review more useful
That review has been deposited on this product version
Bay
30-39 yaş arası
28 July 2014
Use since 1 hafta ya da daha az
Excellent idea and good value for money
Great Vision,Comfort,Easy to Breathe of course :) None.its not for scuba/freediving just snorkeling

Saw a video for these and decided I must have one. I'm a keen scuba diver so have never had an issue with snorkeling masks etc but liked the idea of the extra visibility. Glad to see the price has not gone up from what I was expecting.The product arrived quickly. It appears well made. My local pool would not let me use it so I had to try it out at a pool I practice scuba diving in. It was comfortable and easy to put on. The extra visibilty was fantastic. The valve on the snorkel worked well when I duck dived under(no coughing/spluttering). Although the instructions say for surface use only I dived down and swam along the bottom of swimming pool at 2-3 metres holding breath without and issues. At no point did the mask fog up. I purchased the L/XL size and with the straps adjusted it fit perfectly. my son who is 12 and considerably smaller than me also tried it on and used it without any issue. Would highly recommend this even if it was kept in a cupboard and just taken on beach holidays

Critical review more useful
That review has been deposited on this product version
Bay
40-49 yaş arası
21 August 2015
Use since 2 ile 8 hafta arası
Inutilizzabile dopo 3 gg di utilizzo
innovazione, idea, confort durata, tenuta, perdita boccaglio con mare mosso !

Acquistata in Italia e inaugurata a Fuerteventura dove vivo.
Esperienza fantastica per i primi 3 gg dopodiché ha incominciato ad imbarcare acqua dalla parte superiore (fronte) rendendola di fatto inutilizzabile.
In condizioni di mare mosso (una costante da queste parti) le onde penetrano nella valvola superiore strappando via il boccaglio e lasciandoti in evidente difficoltà !
Il boccaglio non galleggia ma fortunatamente sono riuscito a recuperarlo grazie alle sue dimensioni e grande visibilità.
Adesso ho inserito un cordino di sicurezza per assicurarlo alla maschera ma è evidente che si tratta di un errore di progettazione nel sistema di bloccaggio.
Secondo me un ottima idea che necessitava però ulteriori test prima di essere immessa nel mercato.

Brand's answer :

Gentile cliente,
grazie per la sua risalita di informazioni sulla maschera da snorkeling granfacciale easybreath, sicuramente il suo utilizzo è stato in condizioni di mare particolari per i quali la maschera non è stata testata; questo prodotto, unico nel suo genere, è un prodotto innovazione e per questo la sua progettazione è in continua evoluzione, i piccoli difetti che si potevano trovare nei primi pezzi prodotti, come lo sgancio involontario del boccaglio, sono stati ridotti sui successivi lotti prodotti.
Le consiglio quindi di effettuare un reso difettoso nel negozio decathlon a lei più vicino secondo la nostra politica soddisfatti o soddisfatti.
Non mancherò di condividere i suoi suggerimenti con il nostro team di progettazione, nel frattempo le auguro buon weekend e buona pratica sportiva!
Chiara Merlano Esperta Tribord DECATHLON Corsico DECATHLON

Walter find this answer useful

 • Bay
  60 yaş üzeri
  22 August 2016
  Use since 1 hafta ya da daha az
  That review has been deposited on this product version
  purchase confirmed
  İyi
  Gorus netligi Uzun bir sure takilamiyacak gibi

  Deniz maskesini ilk defa bugun turunc sahilinde denedim görüs oldukca net nefes alis veris iyi ancak uzun bir süre takilamiyacagi kanaati olustu

 • 21 August 2016
  That review has been deposited on this product version
  Büyük bir buluş

  Satın alıp içimin en rahat olduğu ürünlerden bir tanesi..Bence büyük bir buluş. Dakikalarca yuzebilirsiniz . snorkeller yanına bile yaklaşamaz Ailecek kullanamak için sıra bekliyoruz. İki sıkıntı var. Taşıma filesinin daha koruyucu olmasi ve ön camın çizilmeye dayanıklı olması...

 • Bay
  60 yaş üzeri
  20 August 2016
  That review has been deposited on this product version
  purchase confirmed
  Çok güzel

  Çok kullanışlı ve eğlenceli

HAUT DE PAGE