BIENTÔT ÉPUISÉ

100 SICAK TUTAN SU GEÇİRMEZ YELKENLİ YAĞMURLUĞU - KADIN - BEYAZ

Ref :
8344145
Ürün avantajı
Sıcak tutan bu yelkenli yağmurluğu, su geçirmez ve esnek kumaşı sayesinde sizi yağmurdan, soğuktan ve rüzgardan korur.
YORUMLARINIZ
4.8 / 5 25 Kullanıcı Yorumu
114,99 TL*

3 MEVCUT RENK(LER)

AVANTAJLAR

Su geçirmezlik
4 saatlik kesintisiz yağmur altında test edilmiştir. %100 su tutmaz dikişler
Isı yalıtımı
Kapüşonu ve cepleri elyaf astarlı yağmurluk. Ayarlanabilir kapüşon.
Rüzgar geçirmez
Yüksek yakası ve kumaş kaplaması ile rüzgarın üşütücü etkisinden korur.
Cep
2 adet eli ısıtan fermuarlı cep. 1 adet fermuarlı iç cep.
Su tutmaz
Suyun kumaş üzerinde kaymasını sağlayan özel bir işlem yapılmıştır.
Deniz suyuna karşı dayanıklılık
Tuzlu suya ve havaya karşı dayanıklı bileşen ve fermuarlar.
Sağlamlık
Isı yalıtımı sağlayan kumaş, su geçirmez, dayanıklı bileşenler.
Çevre dostu
B Puanı - Karşılaştırma: Sıcak tutan su geçirmez erkek montu - teknik detaylar

ÖZELLİKLERİ

Tür
Yağmurluk
Seyir türü
Kıyı seyri
Sıklık
Hobi amaçlı
Bileşenler
Dış kumaş : 100.0% Poliamit Dolgu malzemesi : 100.0% Polyester Ana astar : 100.0% Poliamit İkinci astar : 100.0% Polyester
Tests
Novadry meteorolojik olayları incelediği simülatöründe yağmurluğun sağanak yağış durumundaki kullanımını test etmiştir. Bu simülatörde, 100 L / Sa / m2 yağışa tabi tutulan sıcak tutan montun, 4 saat sonra bile kullanıcıyı kuru tutacağı kanıtlanmıştır.
Kullanım
Soğuk ve sakin havalarda (orta şiddetli yağmur ve rüzgar) hobi amaçlı seyir yapanlar için tasarlandı.
Garanti
2 yıl

TAVSİYE

bakım önerileri
Raincoastal sıcak tutan yağmurluğunuzu makinede 30°C'de ters yüz ederek ve cırt cırtları kapalı bir biçimde yıkayın, yumuşatıcı kullanmayın. Tam durulama ve hafif sıkma programında yıkayın. Asarak kurutmaya özen gösterin. Ürünün su tutmazlığını artırmak için en düşük sürede ve ısıda kurutma makinesinde kurutabilirsiniz. Ürününüzü başlangıçtaki su tutmazlık seviyesine getirmek için maksimum 110°C'de hızlıca ütüleyebilir ya da Tribord'a özel su geçirmezlik spreyini kullanabilirsiniz.
Depolama İpuçları
Kaplamasına zarar verebileceğinden ürününüzü kuru bir yerde, radyatör tipi herhangi bir ısı kaynağına yakın olmayacak şekilde muhafaza edin.

İLAVE BİLGİLER

Su geçirmezlik:
Novadry bileşeni sayesinde sağanak yağmurda bile kuru kalacağınızın garantisini verir. Yağmur simülatöründe, 4 saat boyunca 100 L / Sa /m2 sağanak yağmura denk suyun altında kalan ürünün su geçirmediği onaylanmıştır. Ürün 4000 mm su basıncına kadar su geçirmezliği garanti eder. Tüm dikişleri %100 su sızdırmazdır.
Kapüşon:
Otomatik kilitlenen, iki kuşgözüyle ayarlanabilir elastik kordonu bulunan bu kapüşon sizi kötü hava koşullarına karşı korur. Elastik ip ile ayarlanabilen kapüşon mükemmel bir görüş açısı sunar.
El ısıtıcı cepler:
İki adet fermuarlı geniş cebi, ellerinizi sıcak tutmanızı, rüzgardan ve yağmurdan korumanızı ve gerektiğinde kişisel eşyalarınızı güvenle taşımanızı sağlar.
Bileklerin ayarlanması:
Cırt cırtlı bant kullanılarak üretilen manşet uçları bilek boyunuza göre ayarlanabilir, bileğinizden içeri su ve hava girişini engeller.
Yağmurluğun kapatma sistemi:
Plastik enjekteli fermuarı (ceplerde de aynı şekildedir) özel yapıdaki dişleri sayesinde paslanmayı önler. Oluklu fermuar şeridi sayesinde ideal su geçirmezliği sunar.
Duş testi denilen su geçirmezlik testi nedir?
100 sıcak tutan yağmurluğunuzun, farklı hava koşullarında, belirli bir miktar su altında gerçekleştirilen testlere tabi tutulmasıdır. Ürünlerimizin tümü, ürünün kullanımına uygun şekilde 4 saat boyunca 100 L / Sa / m² - 450 L / Sa / m² arası değişen su altında test edilerek onaylanır.
Ürünün su tutmazlığı:
100 sıcak tutan yağmurluğunuz su geçirmezlik özelliğini dış yüzeyine uygulanan bir işlem ile kazanır. Bu işlem, suyun kumaş tarafından emilmeden yüzeyden akıp gitmesini sağlar. Aynı zamanda bileşen suyu emmez ve yağmurluk daima hafif ve sıcak kalır. Bu özelliğin korunabilmesi için ürünün kullanım ömrü boyunca bu işlem tekrarlanmalıdır. Mağazalarımızda bu işlem için gereken ürünleri bulabilirsiniz.
Rüzgar kesen bir ürünün avantajı nedir?
Spor yaparken veya dinlenirken vücudun üşümesini engellemek için rüzgârdan korunmak oldukça önemlidir. Rüzgara ve soğuğa bağlı olarak hissedilen sıcaklığı ölçen 'Windchill' modeline göre: 30 km / sa hızla esen rüzgarlı havada 5°C olan sıcaklık 0°C olarak hissedilir. Saatte 40 km / sa ile esen rüzgarın 0°C'lik bir havada hissedilen sıcaklığı -7°C olacaktır. 100 sıcak tutan yağmurluk rüzgarın etkilerini azaltır.
Clo değeri nedir?
CLO, 100 sıcak tutan yağmurluğunuzun ısıya dayanıklılığı ölçmeye yarayan bir derecelendirmedir. Yapılan testlerde, teknik ürününüzün bileşenleri vücut ısısına ve dış ısılara yakın derecelerde test edilmiştir. CLO değeri, 100 sıcak tutan yağmurluğun vücut ısısını giysinin içerisinde tutabilme kapasitesi olarak ifade edilebilir. CLO değeri ne kadar yükselirse, ürünün teknik bileşeninin vücut sıcaklığını içerde tutma kapsitesi o kadar artar.
Ürünlerin çevresel etkilerini karşılaştırma puanı
Ürünün çevresel etkileri, kullanım ömrünün tamamı üzerinden ve farklı göstergeler yardımıyla hesaplanmıştır. En iyi çevresel performansa sahip ürünleri kolayca tanımanıza yardımcı olmak için aynı türde ürünler (tişört, pantolon, sırt çantası vb.) kendi içlerinde karşılaştırılarak genel bir puanlama sistemi (ABCDE) oluşturulmuştur. Decathlon, bu çevresel etiketleme yaklaşımının gönüllü bir katılımcısıdır. Açıklayıcı video: https://youtu.be/8t63KkRwn_8 sustainability.decathlon.com

YORUMLARINIZ

 • Bayan
  20-29 yaş arası
  27 January 2017
  Use since 1 hafta ya da daha az
  That review has been deposited on this product version
  çok güzel

  daha alalı 1 hafta olmasına rağmen ürüne bayıldım.kesinlikle parasını hakediyor.düün hava karlıydı bunu giyip dışarı çıktım ne üşüdüm ne ıslandım.çok hafif olmasına karşın iyi ısıtıyor,rüzgar geçirmiyor ve hareket etmeyi engellemiyor.iş yerimdeki herkes nerden aldığımı sordu hatta kendi üzerlerinde denediler.decathlonı daha yeni tanıdım ama iyiki tanımışım ürünleri gerçekten çok güzelmiş

 • Bayan
  30-39 yaş arası
  12 January 2017
  Use since 2 ile 8 hafta arası
  That review has been deposited on this product version
  purchase confirmed
  fiyat ve kaliteli
  sıcak tutması, su geçirmemesi, rahat olması şapka kısmının kısa oluşu

  sağanakta denedim su geçirmio. motor sürerknde kullandım geçirmedi. sadece şapka kısmının biraz daha uzun olması daha kullanışlı olmasını sağlardı. şemsiye kullanmamak iin aldım ama suratım direk ıslanıyor. tabi fiyatına bakarsak çok iyi. böle bi ürünü ne fiyatlara alacağınızı tahmn edersiniz.

 • Bayan
  11 January 2017
  Use since 1 hafta ya da daha az
  That review has been deposited on this product version
  purchase confirmed
  Güzel ve rahat sıcak tutuyor memnun kaldım teşekkü
  Biraz buruşuk ..

  Güzel ve rahat sıcak tutuyor kumaş biraz daha yumuşak olabilirdi...

HAUT DE PAGE