BIENTÔT ÉPUISÉ

100 SICAK TUTAN YELKENLİ CEKETİ - ERKEK - KOYU MAVİ

Ref :
8344135
Ürün avantajı
Su geçirmez, hafif, nefes alan ve sıcak tutan bu yelkenli ceketi hareketlerinizi kolaylaştıracak. Fermuarlı cepleri ve kapüşonu sayesinde bu ceket tekne köprüsü ve güverte için idealdir!
YORUMLARINIZ
4.4 / 5 25 Kullanıcı Yorumu
119,99 TL99,99 TL*
Available price from 08/02/2017 and while stocks last on Decathlon

2 MEVCUT RENK(LER)

AVANTAJLAR

Su geçirmezlik
>5000 mm 100L/Sa/m2 yağış altında 4 saat test edildi %100 su sızdırmaz dikişler
Isı yalıtımı
Daha fazla hafiflik ve sıcaklık için elyaf astar. Ayarlanabilir kapüşon.
Rüzgar geçirmez
Polar yüksek yakası ve kumaş kaplaması ile rüzgarın üşütücü etkisinden korur.
Nefes alabilirlik
Bileşenin hidrofil kaplaması terin dışarı atılmasını sağlar (RET= 12)
Cep
2 adet fermuarlı, eli ısıtan cep. 1 adet fermuarlı iç cep.
Su tutmaz
Suyun kumaşın üzerinde kaymasını sağlayan özel bir işlem yapılmıştır.
Sağlamlık
Isı yalıtımı sağlayan kumaş, su geçirmez, dayanıklı bileşenler.

ÖZELLİKLERİ

Bileşenler
Dış kumaş : 100.0% Poliamit Dolgu malzemesi : 100.0% Polyester Ana astar : 100.0% Polyester İkinci astar : 100.0% Poliamit
Tests
Test, meteorolojik olayları yansıtan bir simülatörde, sağanak yağış koşulları altında gerçekleştirilmiştir. Bu simülatörde, 100 L / Sa / m2 yağışa tabi tutulan sıcak tutan ceketin, 4 saat sonra bile kullanıcıyı kuru tutacağı kanıtlanmıştır.
Kullanım
Orta şiddetteki havalarda (yağmur, rüzgar ve sakin deniz) hobi amaçlı veya düzenli olarak seyir yapanlar için tasarlandı.
Garanti
2 yıl

TAVSİYE

bakım önerileri
Krosko H sıcak tutan su geçirmez ceketinizi makinede 30°C'de ters yüz ederek ve cırt cırtları kapalı bir biçimde yıkayın, yumuşatıcı kullanmayın. Tam durulama ve hafif sıkma programında yıkayın. Asarak kurutmaya özen gösterin. Ürünün su tutmazlığını arttırmak için en düşük sürede ve ısıda kurutma makinesinde kurutabilirsiniz. Ürününüzü ilk su tutmazlık seviyesine getirmek için maksimum 110°C 'de ütüleyebilir ya da Tribord'a özel su tutmazlık spreyini kullanabilirsiniz.
Depolama İpuçları
Kuru bir yerde saklayın ve nefes alan kaplamasına zarar verebileceğinden ürününüzü radyatör gibi herhangi bir sıcaklık kaynağının üzerine koymayın.

İLAVE BİLGİLER

Su geçirmezlik:
Su geçirmez özel bileşeni sayesinde güçlü bir sağanak yağmurda dahi kuru kalacağınızın garantisini verir. Yağmur simülatöründe yapılan test sırasında, 4 saat boyunca 100 L /Sa / m2 yağış koşullarına tabi tutulan ürünün su geçirmezliği onaylanmıştır. 5000 mm'ye kadar su geçirmemeyi garantileyen membran kaplaması bulunur
Kişisel eşyaların ve belgelerin korunması:
İç kısımda bulunan fermuarlı cebi sayesinde belgelerinizin ve aksesuarlarınızın kuru kalmasını ve güvenle saklamanızı sağlar.
Kapüşon:
Kapüşonu yakada kolayca toplanabilir. Elastik sıkıştırma ipi ve otomatik kilitlenen iki kopçası ile başınızı saracak şekilde ayarlayabileceğiniz ve sizi kötü hava şartlarından koruyan kapüşon.
Bileklerin ayarlanması:
Cırt cırtlı ve elastik bantlı bilekleri bulunmaktadır. Ceketin kesimi bileklerin elin hemen üstünde durmasını ve bilek çevresine göre ayarlanarak içeriye hava ve su girmemesini sağlar.
El ısıtıcı cepler:
İki el ısıtıcı, mikropolar kaplamalı fermuarlı geniş cebi ile ellerinizi sıcak tutmanızı, rüzgardan ve yağmurdan korumanızı ve gerekirse eşyalarınızı koymanızı sağlar. Astarı sayesinde elleriniz her zaman kuru ve sıcak kalır.
Ceketin önünün kapanması:
Plastik enjeksiyon (cep fermuarlarında olduğu gibi) ana fermuar, dişlerinin özel yapısı sayesinde tuz kaynaklı oksitlenmeye dayanıklıdır. En iyi su geçirmezlik için kenarların ve fermuar şeridinin ayarlanması gerekmektedir.
Ceketin astarı:
Bu ceket, tamamen elyaf astarlı olması sayesinde daha hafiftir ve daha fazla hareket özgürlüğü sunar. Astar 1,92 clo değerine kadar ısı yalıtımı sağlar.
Ürünün nefes alması ve RET özelliği nedir?
Ceketinizin nefes alabilirliği vücut tarafından üretilen teri dışarı atma kapasitesidir. Bu kapasite Termik Buharlaşma Sistemi (RET) (ISO 11092 standardı) ile ölçülür. RET ölçüsü ne kadar düşükse ürününüz o kadar nefes alıyor demektir. 6 ve 9 arası RET: çok fazla nefes alır, 10 - 13 arası: çok nefes alır, 14-17 arası :nefes alır, 14-17 arası : nefes alır, 18-20 arası : az nefes alır, 20'den fazlası: nefes almaz demektir.
Su geçirmezlik testi ya da duş testi nedir?
Sıcak tutan ceketinizin, farklı hava koşullarında, belirli bir miktar su altında gerçekleştirilen testlere tabi tutulmasıdır. Ürünlerimizin tümü, ürünün kullanımına uygun şekilde 4 saat boyunca 100 L / Sa / m² - 450 L / Sa / m² arası değişen su altında test edilerek onaylanır.
Ürünün su tutmazlığı:
Sıcak tutan ceket su tutmazlık özelliğini dış yüzeyine uygulanan bir işlem ile kazanır. Bu işlem, suyun kumaş tarafından emilmeden yüzeyden akıp gitmesini sağlar. Böylece kumaş su geçirmez, nefes alır, hafif kalır ve sıcak tutar. Bu özelliğin korunabilmesi için ürünün ömrü boyunca bu işlem tekrarlanmalıdır. Mağazalarımızda bu işlem için gereken ürünleri bulabilirsiniz.
Rüzgar kesen bir ürünün artısı nedir?
Spor yaparken de dinlenirken de vücudun üşümesini engellemek için rüzgârdan korunmak oldukça önemlidir. Rüzgara ve soğuğa bağlı olarak hissedilen sıcaklığı ölçen 'Windchill' modeline göre: 30km/sa hızla esen rüzgarlı, 5°C sıcaklığında bir havada sıcaklık 0°C hissedilir. saatte 40km/sa ile esen 0°C rüzgarın hissedilen sıcaklığı -7°C olacaktır. Sıcak tutan ceket rüzgarın üşütücü etkilerini keser.
CLO değeri nedir?
Clo, sıcak tutan ceketinizin ısı yalıtımını ölçmeye yarar. Yapılan testlerde, teknik ürününüzün bileşenleri vücut ısısına ve dış ısılara yakın derecelerde test edilmiştir. Clo değeri, sıcak tutan ceketin vücut ısısını giysinin içerisinde tutabilme kapasitesi olarak ifade edilebilir. Clo değeri ne kadar yükselirse, ürünün teknik bileşeninin vücut sıcaklığını içerde tutma kapasitesi o kadar artar.

YORUMLARINIZ

 • Bay
  30-39 yaş arası
  20 February 2017
  Use since 2 ile 8 hafta arası
  That review has been deposited on this product version
  purchase confirmed
  TRIBORD YELKENLİ CEKETİ

  Çok memnun kaldim tesekkurler

 • Bay
  40-49 yaş arası
  03 February 2017
  Use since 2 ile 8 hafta arası
  That review has been deposited on this product version
  purchase confirmed
  Yelkenli ceket

  Resimdeki ceketi aldım. Fakat başlığında sıcak tutan diyorsunuz bence sade yağmur geçirmez demeniz daha isabetli olur. Çünkü ben sıcak tutar diye soğukta giydim (içine sizden aldığım poları giyimeme rağmen) gerçekten çok üşüdüm. Yağmur yağdığında yağmur geçirmedi. Bunun için çok sevindim ama sıcaklık için üzüldüm doğrusu..Bilmenizi istedim teşekkür ederim..
  Sadi

 • Bayan
  50-59 yaş arası
  24 January 2017
  Use since 2 ile 8 hafta arası
  That review has been deposited on this product version
  purchase confirmed
  Memnun kaldım

  Gayet kullanışlı fiyatı da uygun

HAUT DE PAGE