BIENTÔT ÉPUISÉ

IZEBER SICAK TUTAN YÜZDÜRME YARDIMCISI YELEK - erkek, siyah

Ref :
8309128
Ürün avantajı
Oxylane Innovation Awards ödüllerinde 1.lik ödülünü alan bu yelek, 50N standartına uygun olarak su üstünde kalmayı sağlarken klasik bir yeleğin sağladığı ısı yalıtımını da sunar.
YORUMLARINIZ
5 / 5 8 Kullanıcı Yorumu
199,99 TL*

2 MEVCUT RENK(LER)

AVANTAJLAR

Isı yalıtımı
200 g. dolguya eşdeğer ısı yalıtımı sağlayan dolgu malzemesi.
Farklı kullanım çeşitleri
Bir tarafı turuncu diğer tarafı yalın renkli yelek çift taraflı giyilebilir.
Su tutmaz
Suyun kumaşın üzerinde kaymasını sağlayan özel bir işlem yapılmıştır.
Görülebilirlik
Turuncu yüzde EN-471 standartlarına uygun SOLAS yansıtıcı yamalar bulunur.
Hareket serbestliği
Kısa, kolları serbest bırakan kesim. Esnek ve hafif özel dolgusu ile batmaz.
Çevre dostu
Kullanım süresi karşılaştırması: Sıcak tutan, kolsuz erkek yeleği

ÖZELLİKLERİ

Tip
Kolsuz yelek
Avantaj
Sıcak tutar
Avantaj
Su kaydırıcı
Avantaj
Rüzgarı kesme özelliği
Avantaj
Su üstünde kalır
Bileşenler
%100 poliamit iç ve dış kumaş. Polietilen liflerden oluşan dolgu malzemesi.
Kullanım
Kıyı seyri yaparken yağmurdan,rüzgardan ve boğulma tehlikesinden korunmak isteyenler için tasarlanan çok işlevli ve esnek yelek.
Garanti
2 yıl

TAVSİYE

bakım önerileri
Uzun süre kaldırmadan önce duru su ile temizleyin. Makinede 30°C'de yıkayın. Makinede sıkılabilir. Kurumasını kolaylaştırmak için askıda ve kuru bir yerde saklayın. Kurutma makinesinde kurutmayın.
Depolama İpuçları
Yelek tamamen kuruduktan sonra kuru ve güneş almayan bir yerde saklayın.
Kullanım Kısıtlamaları
Yüzme bilmeyen kişiler kullanmamalıdır.

İLAVE BİLGİLER

Ürünün su üstünde kalırlığı nasıl garantilenir?
Bu yelek EN ISO 12402-5 standardına uygun olarak tasarlanmıştır. Böylece 50 Newton'luk performans ve su üstünde kalabilen bir yeleğin kapasitesine sahiptir. Su üstünde kalmaya yardımcı olan her kıyafet gibi başın suyun üstünde kaldığı durumlarda kullanılması önemlidir.
Yeleğin dolgusu nasıl yapılır?
Yelek su üstünde kalmasını sağlayan polietilen dolgudan üretilmiştir. Mikro bilyeler ve pulların karışımından oluşan bileşeni sayesinde rahatlığını ve esnekliğini etkilemeden ısı yalıtımı sunar. Isı yalıtımı 2,6 derece olarak ölçülmüştür.
Su tutmazlık nedir?
Izeber yelek su tutmazlık özelliğini dış yüzeyine uygulanan bir işlem ile kazanır. Bu özellik sayesinde su ürünün yüzeyinden içeri girmez, yüzeyden kayar. Böylece kumaş su geçirmez, nefes alır, hafif kalır ve sıcak tutar. Bu özelliğin korunabilmesi için ürünün ömrü boyunca bu işlem tekrarlanmalıdır. Mağazalarımızda bu işlem için gereken ürünleri bulabilirsiniz.
Rüzgar kesen bir ürünün artısı nedir?
Spor yaparken de dinlenirken de vücudun üşümesini engellemek için rüzgârdan korunmak oldukça önemlidir. 'Windchill' modeli ile rüzgarın ve soğuğun hissedilen sıcaklığı ölçülür: 30km/s hızla esen rüzgarlı, 5°C sıcaklığında bir havada sıcaklık 0°C hissedilir. saatte 40km/h ile esen 0°C rüzgarın hissedilen sıcaklığı -7°C olacaktır. Izeber su üstüne kalan yelek aynı zamanda rüzgarın etkilerini azaltır.
CLO nedir?
Clo, Izeber su üstünde kalan yeleğinizin ısı yalıtımını ölçmeye yarar. Yapılan testlerde, ürününüzün bileşenleri vücut ısısına ve dış ısılara yakın derecelerde test edilmiştir. Clo göstergesi, su üstünde kalan Izeber yeleğin vücut ısınızı kıyafetin içinde tutma kapasitesidir. Clo değeri ne kadar yükselirse, ürünün teknik bileşeninin vücut sıcaklığını içerde tutma kapsitesi o kadar artar.
Ürünlerin çevresel etkilerini karşılaştırmak için not
Ürünün çevreye etkisi kullanım ömrü ve farklı göstergelerin birleşimi ile ölçülür. Evrensel ABCDE notlandırma sistemi, aynı tür ürünler (tişörtler, pantolonlar, sırt çantaları...) arasında karşılaştırma yaparak, hangi ürünün çevreye daha az zarar verdiğini kolayca bulmanızı sağlar. Decathlon, bu çevresel etiketlendirme sistemini gönüllü olarak kullanmaktadır. Daha fazla bilgi için: http://sustainability.decathlon.com/

YORUMLARINIZ

 • Bay
  30-39 yaş arası
  29 August 2016
  Use since 2 ile 8 hafta arası
  That review has been deposited on this product version
  Başarılı
  Şık, Kullanışlı, İş Görür Su çekince 15 KG falan oluyor :)

  Yüzme bilmiyorum ama yelek sayesinde denizde her gün yarım saat açılabiliyorum , başarılı bir ürün tavsiye ederim.

 • Bay
  20-29 yaş arası
  25 August 2016
  Use since 2 ile 8 hafta arası
  That review has been deposited on this product version
  purchase confirmed
  Mükemmel

  Çift taraflı kullanıllabilen bu yeleği herkeze tavsiye ederim 15 metre derinlikteki suda bile su üstünde kalabiliyorsunuz harika

 • 03 August 2016
  That review has been deposited on this product version
  Cok iyi

  Ben 70 kilo olan bir insanim bu urunu aldim havuz ve acik denizde denedim ise yaradigi kesin kendimi hareketsiz biraktigimda su tam cenemin altinda oluyor yani gemi yelekleri gibi degil boyle olmasi yuzmeyide cok zevkli hale getiriyor sirt ustu mutis yat uyu yani sunuda ekleyim denizden cok korkan biri iseniz panik yapabilirsiniz almayin ama tedbir amacli ise siddetle tavsiye ederim

Also find

HAUT DE PAGE