BIENTÔT ÉPUISÉ

OFFSHOROA SU GEÇİRMEZ VE NEFES ALAN SALOPET - ERKEK - KOYU GRİ

Ref :
8319499
Ürün avantajı
Sizi korumak için tasarlanmış bu salopet su geçirmez ve nefes alır. Cepleri fermuarlı ve polar astarlıdır.
YORUMLARINIZ
4.8 / 5 4 Kullanıcı Yorumu
199,99 TL*

AVANTAJLAR

Su geçirmezlik
>10.000 mm. 300 l/sa/m2 yağışta 4 saat test edilip onaylandı. %100 su geçirmez.
Nefes alabilirlik
Novadry kaplaması RET 12 seviyesinde bileşen nefes alabilirliği sağlar.
Görülebilirlik
Az ışıkta görülmeyi sağlayan yansıtıcı sırt şeritleri ve Tribord logoları.
Yıpranmaya karşı dayanıklılık
Kalça, diz ve topuklarda yıpranmaya dayanıklı destekler.
Isı yalıtımı
Ayarlanabilir bilekler, maksimum göğüs koruması sağlayan yüksek kesim.
Kullanımı kolaydır
Polar astarlı iki el cebi ve uyluk üzerinde kargo cebi.
Su tutmaz
Suyun kumaşın üzerinden kaymasını sağlayan özel işleme tekniği.
Sağlamlık
Su geçirmez dayanıklı kumaş ve dikişler. Destek punterizleri. 2 yıl garanti.

ÖZELLİKLERİ

Sezonu:
Yaz
Seyir tipi:
Değişken hava koşulları
Sıklık:
Düzenli
Bileşenler
Ana kumaş : 100.0% Poliamit Ana astar : 100.0% Polyester İkinci astar : 100.0% Poliamit Roba : 100.0% Polyester
Tests
Novadry, meterolojik koşullar simülatöründe fırtına şeklinde yağan yağmur koşullarını taklit eder. Bu bağlamda, 4 saat boyunca 300 l/sa/m² yağışa tabi tutulan ürünün kuru kaldığı görülmüştür. Dünya yağış rekoru, 1942 yılından beri kırılamayan (Ulusal Okyanus ve Atmosfer Dairesi, USDC) ve ABD'ye 4,5 saat boyunca 174 l/sa/m2 olarak düşen yağış ve Paris'te yağmur yağdığında ortalama 2 l/sa/m2 (www.Paris.fr) olarak gerçekleşen yağıştır.
Kullanım
Değişken hava koşullarında kamaralı yelkenli ile seyir yapanlar için tasarlandı.
Garanti
2 yıl

TAVSİYE

bakım önerileri
Su geçirmez ve nefes alan Offshoroa salopetinizi makinede 30°C'de yıkayın. Yıkamadan önce cırt cırtlı bantları kapatıp ürünü ters yüz edin. Tam durulama ve hafif sıkma yapın. İpe asarak kurutmayı tercih edin. Kurutma makinesinde kısa programda ve düşük ısıda kurutabilirsiniz. Böylece, su tutmazlık özelliği korunur. Ürününüzü başlangıçtaki su tutmazlık seviyesine getirmek için maksimum 140°C 'de ütüleyebilir ya da Tribord'a özel su tutmazlık spreyini kullanabilirsiniz.
Depolama İpuçları
NOVADRY® teknolojisine sahip ürünü radyatör tipi herhangi bir ısı kaynağının üzerine koymadan kuru bir yerde saklayın. Böylece, nefes alan membranı ya da kaplaması zarar görmez.

İLAVE BİLGİLER

Su geçirmezlik:
Beaufort 2L bileşeni ve özel Novadry teknolojisi sağanak yağmur altında bile kuru kalmanızı sağlar. Bu özelliklerinin yanı sıra kesimi ve üretim kalitesi sayesinde, yağmur simülatöründe yapılan test sırasında 4 saat boyunca 300 l/sa/m² yağış koşullarına tabi tutulan Offshoroa salopetinizin su geçirmezliği onaylanmıştır. Bileşenin su geçirmezliği, 10.000 mm üzerinde su basıncına dayanıklıdır. Tüm dikişleri %100 su geçirmezdir.
Duş testi olarak adlandırılan su geçirmezlik testi nedir?
Ürün, farklı iklim koşulları taklit edilerek oluşturulan su sütunu altında test edilir. Tüm ürünlerimizin su geçirmezliği, kullanım şekline göre 100 l/sa/m² ile 450 l/sa//m² arası değişen yağış koşulları altında 4 saat boyunca test edilerek onaylanır. Dünya yağış rekoru, 1942 yılından beri kırılamayan (Ulusal Okyanus ve Atmosfer Dairesi, USDC) ve ABD'ye 4,5 saat boyunca 174 l/sa/m2 olarak düşen yağış ve Paris'te yağmur yağdığında ortalama 2 l/sa/m2 (www.Paris.fr) olarak gerçekleşen yağıştır.
Salopetin fermuarı:
Plastik enjeksiyon ana fermuar, dişlerinin özel yapısı sayesinde tuz kaynaklı oksitlenmeye dayanıklıdır. Fermuar, iç kısımda salopetin su geçirmezliğini artıran bir kanada bağlıdır.
Destekler:
Diz, kalça ve topuk destekleri aşınma ve yıpranmaya dayanıklı bir malzemeden üretilmiştir, baskı gören bu bölgelerin su geçirmezliğini artırır.
Salopetin beli:
Yarı elastik cırt cırtlı bantlar sayesinde Offshoroa salopetin beli ayarlanabilir.
Saklama alanı:
Sağ uyluk üzerinde yer alan geniş kargo cebi kapaklıdır ve fırtına durumunda eşyalarınızı güvence altına almanızı sağlayan bir ip mevcuttur.
Uç kısımların su geçirmezliği:
Su girişini engelleyen cırt cırtlı bantlar sayesinde ayak bilekleri ayarlanabilir.
Ellerinizi ısıtan cepler:
Göğüs kısmında bulunan fermuarlı ve 240 g. polar astarlı cepler ellerinizin her zaman sıcak kalmasını sağlar.
Görülebilirlik:
Sırtta bulunan geniş 3M yansıtıcı şerit az ışıkta bile görünür olmanızı sağlar. Tribord logoları da aynı yansıtıcı yapıya sahiptir.
Ürünün su tutmazlık özelliği:
Salopetin su tutmama özelliği dış yüzeyine uygulanan bir işlemden kaynaklanır. Bu işlem, suyun kumaş tarafından emilmeden yüzeyden akıp gitmesini sağlar. Böylece, bileşen suyu emmez. Her zaman hafif kalır, sıcak tutar ve nefes alır. Bu işlem, ürünün kullanım ömrü boyunca düzenli olarak yenilenmelidir. Ürün gamlarımızda, giysinizin su tutmazlık özelliğini yeniden aktif hale getiren ürünler mevcuttur. Ayrıca, bakım talimatlarında bu konuyla ilgili öneriler yer alır.
Rüzgar kesen bir ürünün artısı nedir?
Bedeninizin aşırı ölçüde soğumasına neden olabileceğinden hem aktivite sırasında hem de dinlenirken rüzgardan korunmanız gerekir. Rüzgara ve soğuğa bağlı olarak hissedilen sıcaklığı ölçen 'Windchill' modeline göre: 30 km/sa hızla esen rüzgarla birleşen 5°C'lık sıcaklıkta, hissedilen sıcaklık 0°C olur. Hava sıcaklığı 0°C ve rüzgarın hızı 40 km/sa olduğunda, hissedilen sıcaklık -7°C olur. Offshoroa salopetiniz, rüzgarın bu etkisinden korunmanızı sağlar.
Su geçirmeyen ve hava alan hidrofil membran nedir?
Hidrofil membran, teri dışarı atmak için aşamalı olarak işlev görür. İlk aşamada, kumaş dolana kadar su buharını emer, ardından ürünün iç ve dış kısmı arasındaki basınç farkı sayesinde su buharını dışarıya atar. Hidrofil membranın en önemli özelliklerinden biri gözenekli olmamasıdır, dolayısıyla tuzlu su kristallerinden arındırmak için yoğun şekilde yıkama gerektirmez. Böylece, nefes alabilirlik özelliği zaman içinde etkisini yitirmez.

YORUMLARINIZ

 • Bay
  40-49 yaş arası
  24 June 2016
  Use since 7 ile 12 ay arası
  That review has been deposited on this product version
  purchase confirmed
  tam bir balıkçı urunu
  rahat sağlam ve kuru

  Parasini sin kuruşuna kadar hakediyor
  Bence bu.fiyata daha iyisi ne bulunur ne de üretilir.

 • Bay
  30-39 yaş arası
  19 April 2016
  Use since 2 ile 8 hafta arası
  That review has been deposited on this product version
  purchase confirmed
  Fiyat-kalite performansı harika

  Gill'e 500TL vermeye gerek yok. minimum ihtiyaçları fazlasıyla karşılıyor.

 • Bay
  40-49 yaş arası
  15 January 2016
  Use since 1 yıldan daha fazla
  That review has been deposited on this product version
  Yelkenci
  Fiyat/performans Diz ve kalça destekleri daha iyi olabilir

  Ürünü oğlum kullanıyor. Kaliteli ve uygun fiyatlı bir ürün. Piyasada eşdeğerleri çok daha yüksek fiyatla satılıyor. Soğuk ve su izolasyonu gayet iyi. Göğüs, bel, askı ayarları çok kullanışlı.

HAUT DE PAGE