BIENTÔT ÉPUISÉ

OFFSHOROA SU GEÇİRMEZ VE NEFES ALAN YAĞMURLUK - ERKEK - KOYU MAVİ

Ref :
8330287
Ürün avantajı
Sizi fırtınadan koruyacak şekilde üretilen bu yağmurluk su geçirmezdir ve nefes alır. Tasarımı ve fosforlu parçaları sayesinde yelkenli dünyasının vazgeçilmez yağmurluğu.
YORUMLARINIZ
4.8 / 5 6 Kullanıcı Yorumu
199,99 TL*

AVANTAJLAR

Su geçirmezlik
>10.000 mm. 450L/S/ m² yağış altında 4 saat test edilmiştir. %100 su geçirmez.
Nefes alabilirlik
Çok nefes alan kaplama (RET<12)
Rüzgar geçirmez
Rüzgarın üşütücü etkisini kesen membran kaplama kumaş.
Görülebilirlik
Omuzlarda bulunan fosforlu şeritleri az ışık olduğunda da görülmeyi sağlar.
Kullanımı kolaydır
2 adet fermuarlı el cebi. 1 adet fermuarlı iç cep. 2D ayarlanabilir kapüşon.
Su tutmaz
Suyun kumaşın üzerinde kaymasını sağlayan özel bir işlem yapılmıştır.
Deniz suyuna karşı dayanıklılık
Standart kaplamalara zarar veren paslanma etkisini engelleyen özel işlem.
Çevre dostu
Kullanım ömrü karşılaştırması: Erkek yağmurluğu - sustainability.decathlon.com

ÖZELLİKLERİ

Bileşenler
Ana kumaş : 100.0% Poliamit Ana astar : 100.0% Polyester İkinci astar : 100.0% Poliamit
Tests
Novadry meteorolojik olayları incelediği simülatöründe yağmurluğun fırtına durumundaki kullanımını test etmiştir. Bu simülatörde, yağmurluk 4 saat boyunca 300 m2 yağmura tabi tutulmuştur ve su geçirmezliği bu şekilde ispatlanmıştır. Bir fikir edinmek için: dünya yağış rekoru, 1942 yılına kadar kırılamamış olan, Amerika'ya 4,30 sat boyunca 174Lt/S/m² olarak düşen yağmurdur (Ulusal Okyanus ve Atmosfer Dairesi) ve Paris'e yağmur yağdığında ortalama olarak 2Lt/S/m² düşer
Kullanım
Kötü hava koşullarında yelkenli yapanlar için tasarlandı.
Garanti
2 yıl

TAVSİYE

bakım önerileri
Offshoroa su geçirmez ve nefes alan yağmurluğunuzu makinede 30°C'de yıkayın. Ürünü ters çevirip cırt cırtları kapalı şekilde yıkayın. Tam durulama ve hafif sıkma programında yıkayın. İpe asarak kurutmayı tercih edin. Ürünün su tutmazlığını artırmak için en düşük sürede ve ısıda kurutma makinesinde kurutabilirsiniz. Ürününüzü ilk su tutmazlık seviyesine getirmek için maksimum 140°C'de ütüleyebilir ya da Tribord'a özel su geçirmezlik spreyini kullanabilirsiniz.
Depolama İpuçları
NOVADRY® ürününüzü herhangi bir ısı kaynağının üstüne koymamaya özen gösteriniz. Ürününüzün membran kaplamasına ve nefes alırlığına zarar verebilir.

İLAVE BİLGİLER

Su geçirmezlik:
Novadry bileşeni sayesinde güçlü bir sağanak yağmurda dahi kuru kalacağınızın garantisini verir. Yağmur simülatöründe, 4 saat boyunca 300 Lt/S/m² sağanak yağmura denk suyun altında kalan ürünün su geçirmediği onaylanmıştır. 8000 mm'ye kadar su geçirmemeyi garantileyen membran kaplaması bulunur. Tüm dikişleri %100 su geçirmezdir.
Kapüşon:
Başınızın çevresine göre ayarlanabilir ve 2 şekilde ayarlanabilir oluşu ile görünürlük sağlar: Siperliğin yüksekliği ve baş çevresi.
Yağmurluğun alt kısmı:
Yağmurluğun alt kısmı elastik kordon ve kopça ile ayarlanabilerek sıcaklığın içerde kalmasını sağlar, suyun girişini azaltırken yağmurluğun su geçirmezlik seviyesini artırır.
Kişisel eşyaların korunması:
İç kısımdaki fermuarlı cep sayesinde, kişisel eşyalarınızı ve belgelerinizi nemden koruyabilirsiniz.
El ısıtıcı cepler:
İki el ısıtıcı, fermuarlı geniş cebi ile ellerinizi sıcak tutmanızı, rüzgardan ve yağmurdan korumanızı ve gerekirse eşyalarınızı koymanızı sağlar.
Su geçirmezlik testi nedir?
Ürünlerin, farklı hava koşullarında, belirli bir miktar su altında gerçekleştirilen testlere tabi tutulmasıdır. Bütün ürünlerimiz 100LT/S/m² - 450LT/S/m² arası değişen su altında 4 saat boyunca test edildikten sonra su geçirmezliği onaylanır. Bir fikir edinmek için: dünya yağış rekoru, 1942 yılına kadar kırılamamış olan, Amerika'ya 4,30 sat boyunca 174Lt/S/m² olarak düşen yağmurdur (Ulusal Okyanus ve Atmosfer Dairesi) ve Paris'e yağmur yağdığında ortalama olarak 2Lt/S/m² düşer
Ürün kullanım videosu:
Navistan Inshore yağmurluğun tüm özelliklerini keşfedin.<iframe width="420" height="315" src="//www.youtube.com/embed/YxDL6Do5YJk?rel=0" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
Su geçirmeyen ve hava alan HİDROFİL membran nedir?
Hidrofil membran, teri dışarı atmak için aşamalı olarak işlev görür. İlk aşamada, kumaş dolana kadar su buharını emer, ardından ürünün iç ve dış kısmı arasındaki basınç farkı sayesinde su buharını dışarıya atar. Hidrofil membranın en önemli özelliklerinden biri gözenekli olmamasıdır, dolayısıyla tuzlu su kristallerinden arındırmak için yoğun şekilde yıkama gerektirmez. Böylece, nefes alabilirlik özelliği zaman içinde etkisini yitirmez.
Ürünlerin çevresel etkilerini karşılaştırma puanı
Ürünün çevresel etkileri, kullanım ömrünün tamamı üzerinden farklı göstergeler yardımıyla hesaplanmıştır. En iyi çevresel performansa sahip ürünleri kolayca tanımanıza yardımcı olmak için aynı türde ürünler (tişört, pantolon, sırt çantası vb.) kendi içlerinde karşılaştırılarak genel bir puanlama sistemi (ABCDE) oluşturulmuştur. Decathlon, bu çevresel etiketleme yaklaşımının gönüllü bir katılımcısıdır. Daha fazla bilgi için: http://sustainability.decathlon.com/

YORUMLARINIZ

 • Bay
  30-39 yaş arası
  10 February 2017
  Use since 1 yıldan daha fazla
  That review has been deposited on this product version
  Müthiş bir ürün

  Ürünü kullanmaya başlayalı bir yılı gecti motorda dış siparişlerde kullanıyorum şiddetli yağmurda karda hiç su gecirmedi içine polor giymek gerekiyor soğuk havalarda

 • Bay
  01 January 2017
  Use since 1 yıldan daha fazla
  That review has been deposited on this product version
  Süper
  Evet şu geçirmiyor ama Ceplerinde geçiriyor

  Bence cr500 mont çok çok 8

 • Bay
  30-39 yaş arası
  29 December 2016
  Use since 3 ile 6 ay arası
  That review has been deposited on this product version
  purchase confirmed
  Yeterli
  Su geçirmiyor, rüzgarda çok etkili Üşütüyor, içinde ince polar olması

  Ürün İstanbul için yeterli. Su ve soğuk geçmiyor. Yalnız içinize kalın kazak ya da polar giyerseniz daha iyi olur. Su damlacıkları üzerinde kalıyor maalesef. Sallamanız gerekiyor dökülmesi için.

HAUT DE PAGE