BIENTÔT ÉPUISÉ

SHORTY 100 1,5 MM NEOPREN KAPLAMA WETSUIT - çocuk, yeşil

Ref :
8293215
Ürün avantajı
%100 neopren kaplaması sayesinde birçok su sporu aktivitesinde kullanılabilir.
YORUMLARINIZ
4.8 / 5 15 Kullanıcı Yorumu
43,99 TL*

6 MEVCUT RENK(LER)

AVANTAJLAR

Giyme / çıkarma kolaylığı
Kolayca giyip çıkarmayı sağlayan sırt fermuarı.
Hareket serbestliği
Kürek çekerken kolları rahat hareket ettirmeyi sağlayan kesim. Esnek dikişler.
Su geçirmezlik
1,5 mm neopren. Fermuar altında kapak. Ensede kayış Vücuda tam oturmalıdır.
Tahrişi önleme
Şeritli ve ayarlanabilir yaka. Dikişsiz koltuk altları.
Çabuk kuruma özelliği
Sentetik astar.

ÖZELLİKLERİ

Tip
Shorty
Sıcaklık
Kıyı seyri
Pratik
Hobi amaçlı
Kapatma şekli
Sırt boyunca uzanan fermuar
Birleştirme
Flat Lock sistemi
Bileşenler
Neopren sünger, polyester astar.
Tests
Hendaye'deki (Fransa) ekiplerimiz tarafından tasarlanmış ve test edilmiştir.
Kullanım
Hobi amaçlı, 20°C üzeri sıcaklığa sahip sularda SU SPORLARI yapanlar için tasarlanmıştır.
Garanti
2 yıl

TAVSİYE

bakım önerileri
Temiz su ile durulayın, ürününüzün kullanım ömrünü uzatmak için güneşte kurumaya bırakmayın.
Depolama İpuçları
Kuru ve havadar bir yerde saklayın. Herhangi bir ısı kaynağının yakınında bırakmayın.

İLAVE BİLGİLER

En uygun wetsuiti nasıl seçerim? (1. Kısım)
Sörf için wetsuit seçimindeki ilk kriter su sıcaklığı olmalıdır. Suyun sıcaklığı, bölgeye ve yılın hangi zamanında olduğuna göre değişiklik gösterir. Sörf yapacağınız su sıcaklığının önerilen sıcaklıklara uygun olup olmadığından her zaman emin olun: 20°C'den yüksek sıcaklıklarda sıcak su. 17 - 22°C arası sıcaklıklarda ılık su. 12 - 17°C arası soğuk su. 7 - 12°C arası çok soğuk su. Sörf yapacağınız yerin sıcaklığını öğrenmek için seatemperature.org web sitesini ziyaret edebilirsiniz.
En uygun wetsuiti nasıl seçerim? (2. Kısım)
İkinci kriter olarak antrenman sürenizi göz önüne alın. Eğer antrenmanınız 1 saatten az sürüyorsa, 100 modelleri uygundur. 2 saate kadar 500 modellerini ve 3 saate kadar ise 900 modellerini tercih edin. 100 modellerine göre 500 modelleri daha sıcak tutar (ve daha fazla su sızdırmazdır), yorgunluğu ve tahrişi daha fazla engeller (daha fazla hareket özgürlüğü sağlar). Aynı koşullar 500 modellerine göre 900 modelleri için de geçerlidir. DİKKAT: 900 modellerinin giyip çıkarması daha kolaydır.
Doğru beden seçimi
Wetsuitinizin işlevselliğinden tam olarak yararlanabilmek için doğru bedeni seçmeniz gerekmektedir. Sörf wetsuitleri vücudunuza tam oturmalı ve görünürde bir potluk kalmamalıdır. Kuruyken çok dar hissetmeniz normaldir, ıslandığında bu rahatsızlık hissi hemen ortadan kalkar. Wetsuitinizi çok büyük alırsanız, potluk oluşur, tahrişe neden olur ve ısı yalıtımı azalır (içeri su girer). Satın almadan önce deneyin!
Neoprenin işlevi nedir?
Vücut etrafında ince bir su tabakasını hapseden neopren wetsuit iki farklı işlev görür: 1. Hapsedilen su kademeli olarak ısınır; 2. Vücudun ısı kaybı azalır. Böylece, wetsuit ve ince su tabakası bir yalıtım katmanı oluşturur.
Malzemeler
Bu Tribord 100 shorty, maksimum ısı yalıtımı sağlamak amacıyla gerçek neopren kullanılarak üretilmiştir. Neopren, aşınmaya karşı dayanıklılığı artıracak şekilde polyester kumaşla kaplanmıştır. Neopren kalınlığı: 1,5 mm. Neopren, yalıtım özelliği olan azot kabarcıkları içeren ve kapalı hücreli elastomer süngerden (polikloropren) oluşur. Neopren malzemelerimizin termal kalitesini test eder ve onaylarız.
Yaka
Yaka bölgesi tahrişi azaltacak şekilde tasarlandı. Her türlü hassasiyet için, tahriş riskini önlemek adına wetsuitin altına UV korumalı bir üst giymenizi öneririz. Uzun süreli kullanımlarda, sürtünme bölgelerine (boyun, koltuk altı) yağlı krem (örneğin vazelin) sürmenizi kesinlikle öneririz. Sırtın iç tarafında bulunan ek parçayı düzgün biçimde yerleştirmeniz, fermuar veya yakadan kaynaklanan her türlü tahriş riskini önler.
Fermuar
Kullanım ömrünü uzatmak ve deniz suyuna karşı dayanıklılığını artırmak için fermuarlarımız laboratuvarda test edilmiştir. Su sporları sırasında (yatay pozisyonda kürek çekerken) daha rahat hareket etmeniz için fermuar, wetsuitin sırt kısmında yer almaktadır.
Fermuar ipi
Yasalara göre, çocuklar için tasarlanan su sporları giysilerinde yer alan fermuara ekli ip boğulma riski yaratmaması için kısa olmalıdır. Daha büyük çocukların fermuarı kendi başlarına kolayca kapatabilmesi için daha uzun bir ip kullanabilirsiniz. Küçük cırt cırtlı kapatma bantı sayesinde fermuar kullanım sırasında kendiliğinden açılmaz.
Tahrişi önleyen kesim
Bu ürün, su sporları esnasında tekrarlanan kürek çekme hareketine bağlı tahrişleri önlemek amacıyla kol altlarında dikişsiz paneller kullanılarak tasarlanmıştır.
Termal aksesuarlar sayesinde suda daha uzun süre sıcak kalın! Her plaj sıcaklığına uygun ürün takımı...
Sudayken, vücut ısımızın yarısını vücudumuzun uç bölgelerinden (ayaklar, eller, baş) kaybederiz. Bu nedenle önerilen aksesuarlar şunlardır: - sıcak ve ılık sularda (>17°C) => kısa gövdeli neopren iç ayakkabı. - Soğuk sularda (12 - 17°C): Yüksek gövdeli iç ayakkabı (dalış ayakkabısı) ve eldiven. - Çok soğuk sularda (7 - 12°C): Yüksek gövdeli iç ayakkabı (dalış ayakkabısı), eldiven, başlık ve başlıklı üst... Neopren aksesuar çeşitlerimizi decathlon.com.tr web sitemizde bulabilirsiniz.
Çok amaçlı su sporları wetsuiti
Wetsuitlerimiz, beklentisi yüksek sörfçülerin gereksinimlerini karşılamak amacıyla tasarlandı. Tasarım konusundaki tercihlerimiz, ürünlerimizi aynı zamanda kitesurf, rüzgar sörfü, wakeboard, su kayağı, denizde aktif yürüyüş (kıyı boyunca) veya ayakta kürekli sörf (stand-up paddle) gibi su sporları için de uygun kılar.

YORUMLARINIZ

 • Bayan
  30-39 yaş arası
  17 March 2017
  Use since 2 ile 8 hafta arası
  That review has been deposited on this product version
  purchase confirmed
  Güzel bir alışverişti

  Hızlı kargo

 • Bay
  30-39 yaş arası
  20 February 2017
  Use since 2 ile 8 hafta arası
  That review has been deposited on this product version
  purchase confirmed
  Kalite ve hız

  Hızlı kargo ve kaliteli ürün teşekkür ederim

 • Bayan
  40-49 yaş arası
  28 October 2016
  Use since 1 hafta ya da daha az
  That review has been deposited on this product version
  purchase confirmed
  kesinlikle bu

  uygun fiyata güzel bir ürün istiyorsanız kesinlikle tafsiye ederim. 6 yaşında oğlum için aldım, çok beğendi. düzenli olarak havuza gidiyor ve çok üşüyordu. sırf bu yüzden gitmek istemiyordu artık. giydiği andan itibaren çok mutlu oldu ve havuzda artık kesinlikle üşümediğini söyledi.

HAUT DE PAGE