Sörf yaparken arabanızın anahtarını ne yapacaksınız?

(3)


Üzerinizi değiştirdiniz, sörf yapmaya hazırsınız ama bir sorun var: Arabanızın anahtarlarını ne yapacaksınız? Bu konuyla ilgili herkesin kendine özgü püf noktaları var.
Başkalarına güvenenler ve güvenmeyenler bu konuda farklı yollara başvuracaklardır. 
Kullanılan yollar elinizdeki anahtar tipine de bağlı olarak değişebilir.

 

Amortisör: basit ama güvenli değil

Anahtarı aracın tekerinin arkasındaki amortisör üzerine gizleme gibi klasik bir yöntem vardır. Ancak hırsızların çoğu bunu bilmekte ve dolayısıyla her tip anahtarı gizlemeye imkan vermesine rağmen pek önerilmemektedir.

 

Sörf yaparken elektronik devresiz anahtarı ne yapacaksınız?

Bu tür anahtarlar nadiren sorun çıkartmaktadır. Suda yanınızda bulundurmanız mümkündür.

 

« Key pocket » veya anahtar cebi:

Sörf kıyafetlerinin ve bağlama kayışlarının çoğunda mevcut bu küçük cep, anahtarınızı kaybolmaması için bir güvenlik lastiğine bağlama imkanı sunar.
Böylece arabanızın anahtarını yanınıza alabilir ve hırsızlık korkusu olmadan rahatça sörf yapabilirsiniz. Ancak anahtarınız elektronikse bu yöntem önerilmez.

 

key pocket que faire de ses cles en surf

 

Anahtar kolyesi:

Anahtarınızı boynunuzun etrafına sarabileceğiniz uzunlukta bir ipe, ayakkabı bağına veya balıkçı ağı parçasına bağlayabilirsiniz. Kıyafetinizin içine soktuğunuzda onu kaybetmeyeceğinizden emin olabilirsiniz.
Ancak bu teknik elektronik anahtarlar için uygun değildir.

 

Sörf yaparken elektronik anahtarları ne yapacağız?

Elektronik devresi olan bir anahtar suya sokulamaz…

Su geçirmez cep:

Yelken sörfünden ve teknelerden gelen bir yöntem: anahtarınızı su geçirmez bir poşete koyun ve bir kordonla boynunuza geçirin, kordonun kopma ihtimaline karşı poşeti kıyafetinizin içine sokun.

 

su geçirmez poşet

 

Plajda:

Basit ve caydırıcı: anahtarınızı eşyalarınızın olduğu çantaya koyun ve kötü niyetli kişilerin kısa süre için denize girmeye gittiğinizi düşünecekleri şekilde havlunuzu üstüne örterek kumda bırakın.
Yalnızca yazın veya plaj çok kalabalıkken önerilir.

 

Doğada:

Bir ağacın altına, çalılıklara, çakılların içine, bir bariyerin dibine, bir kayanın altına… anahtarlarınızı doğada saklamak için birçok seçeneğiniz vardır. Ancak anahtarın bulunduğu yerde sabit bir nokta belirlemelisiniz.
Bu noktayı belirlemek için, bir ağacın yaprağını kullanırsanız, rüzgârın onu uçurup götüreceğinden emin olabilirsiniz. Eğer sporunuz gün batımına kadar sürüyorsa bu nokta sabit olmalıdır.

 

Anahtar için şifreli kilit:

Şifreli anahtar kilidi anahtarınızı şifreli küçük bir kasaya koymaya ve kasayı kapı koluna veya aracınızın başka bir yerine bağlamanıza imkan verir.
Bağlı bu asma kilit hırsıza anahtarın içinde olduğunu düşündüreceği için, daha temkinli davranıp kilidi aracın dışında başka bir yere bağlayabilirsiniz.

 

anahtar için şifreli asma kilit

 

Ya siz, sörfe gittiğinizde anahtarlarınızı ne yapıyorsunuz?

Bu konudaki yöntrminizi bizimle paylaşın.

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vote
HAUT DE PAGE