BIENTÔT ÉPUISÉ

UV KORUMALI TİŞÖRT

Ref :
8330826
Ürün avantajı
Gerek suda gerek plajda güneşten hem faydalanmak hem de güneş ışınlarından korunmak için birebir ! Geniş kesim
YORUMLARINIZ
4.6 / 5 15 Kullanıcı Yorumu
34,99 TL29,99 TL*
Available price from 30/06/2016 and while stocks last on Decathlon

4 MEVCUT RENK(LER)

AVANTAJLAR

Tahrişi önleme
Sörf veya bodyboard tahtası kaynaklı tahrişleri önler. 1 saatlik antrenman
Denge
Tişörtün alt kısmında şorta bağlamayı sağlayan klips bulunur.
Güneşe karşı koruyucu
SPF50+ koruma sağlayan kumaş. Islakken bile korur. Minimum %95 UV koruması.
Çabuk kuruma özelliği
Su tutmazlık işlemi uygulanmış hızlı kuruyan polyester kumaş.
Bakım kolaylığı
Kumaşın dokuması kumun tişörtte kalmasının önüne geçer.

ÖZELLİKLERİ

Bileşenler
%100 polyester
Approved by
Güneşe karşı koruyan bileşenler laboratuvarda test edilmiştir.Standartlara uygunluk: EN 13758. Ürünler test edilmiştir. Ürünler laboratuvarda test edilmiştir. Ürünler gerçek kullanım şartlarında test edilmiştir.
Tests
Hendaye'deki (Fransa) ekiplerimiz tarafından tasarlanmış ve test edilmiştir. Tribord tasarım merkezi Hendaye Bidassoa'da bulunmaktadır. Bu sayede hem müşterilerimizle hem de deniz ile yakın olarak ürünlerimizi tasarlıyoruz.
Kullanım
Güneşten korunmak isteyen su sporcuları için idealdir.Çabuk kurur.
Garanti
2 yıl
Bilgi notunu indirin

TAVSİYE

bakım önerileri
Her kullanımdan sonra duru su ile temizleyiniz. Güneşte kurumaya bırakmayınız.
Depolama İpuçları
Kendi cebine katlayabilirsiniz.

İLAVE BİLGİLER

UV koruması sağlayan tişört nasıl seçilir? (1. Kısım)
UV koruması sağlayan tüm tişörtlerimiz SPF50+ faktörlü koruma sağlar, bu oran güneş korumasının en üst düzeyde olduğunu belirtir. Ürün seçimi kolların uzunluğuna ve antrenman sırasında tekrarlanan hareketlere göre yapılmalıdır. Sörf antrenmanlarında daha fazla zorlandığınız için ürün gamımızı önceliğimiz sörf olacak şekilde tasarladık. Sörf antrenmanlarında ürün seçiminizi antrenmanınızın süresine göre yapmalısınız: 1 saat, 2 saat, 3 saat.
UV koruması sağlayan tişört nasıl seçilir? (2. Kısım: Antrenman süresine göre)
1 saat: Hobi amaçlı antrenman. Geniş kesimli (kolay giyip çıkarma ve rahat kuruma avantajları)veya dar kesimli (ıslakken bile rahatlık avantajı) ürünleri tercih edebilirsiniz. Tişörtünüzü şortunuza bağlamayı sağlayan klips sistemi ürünün kaymamasını sağlar. 2 saat: Düzenli antrenman. Koltuk altlarında yer alan dikişsiz bölgeleri ve sıkma ipi ıslakken rahatlık sağlamasının yanı sıra ürünün kaymasını engeller. 3 saat: Yoğun antrenman. Suyun içinde daha fazla kalmanız için ısıl iletkenlik özelliği
Islakken bile UV ışınlarına karşı korur.
UV korumalı bu TRIBORD ürününün kumaşı UVB ışınlarına karşı %98 ve UVA ışınlarına karşı %95 oranında koruma sağlar (SPF 50+). EN - 135758 - 2 no'lu standarda göre bu oranlar güneşe karşı etkili koruma sağlar. Su sporları yapanlar tarafından hem suda hem suyun dışında kullanılabilir. Ürünün liflerine doğrudan katılan seramik parçacıkları yıkamadan sonra bile özelliğini kaybetmeyen uzun süreli koruma sağlar.
SPF 50+ ne anlama gelmektedir?
SPF, dünya genelinde standartları belirlenmiş güneş koruma faktörünü (Ultra Viyole Işınlarına Karşı Koruma) simgeler. Kumaşın koruma düzeyini, daha doğru bir deyişle UV ışınlarını geçirgenlik oranını belirtir. Standartlara uygun olması açısından kumaş, UV ışınlarının %95'ini engellemelidir. SPF 50+, kumaşın UVA ışınlarının %95'ini, UVB ışınlarının %98'ini engellediğini belirtir.
Tahriş önleme
UV koruması sağlayan bu tişört sörf tahtası ya da bodyboard nedeniyle oluşabilecek tahrişlerin önüne geçer. Tişörtün geniş kesimi kolayca giyip çıkarma ve kuruyken daha fazla rahatlık sağlar. Islak halde rahatlık ya da ürününüzü bir wetsuit altına giymek istiyorsanız 100 veya 500 tişört tercih edebilirsiniz. Tahrişi önleme 1 saatlik antrenmanda test edilerek onaylanmıştır. 1 saatten uzun süre sörf yapacaksanız koltuk altlarında dikişsiz bölgelere sahip olan UV 500 tişörtü seçebilirsiniz.
Sabitleme sistemi
UV koruması sağlayan bu tişört, antrenman sırasında kaymaması için deniz şortunuza bağlayabileceğiniz bir klipse sahiptir. Bu klips 1 saatlik antrenmanlar için uygundur. Daha uzun süreli antrenmanlarınızda kalça hizasında sıkma kordonu bulunan, kavrama özelliği daha yüksek olan UV 500 tişörtü tercih edebilirsiniz. Tişörtün beklenmedik anlarda yukarı doğru çıkması karnın alt bölgesinde tahriş oluşumuna neden olabilir.
Hızlı kuruma
Polyester kumaşı doğal bir şekilde hızlı kuruma sağlar. Uygulanan su tutmazlık işlemi, rüzgarlı havalarda üşüme etkisini azaltmak üzere kumaşın suyu emmesini engeller. Aynı zamanda ürünün kolayca kurumasını sağlar. Bu işlemin etkisi makinede yapılan 5 - 6 yıkamadan sonra azalacaktır. Bu nedenle, işlemin etkisini uzatmak için deterjan kullanmak yerine ürünü duru suyla yıkamayı tercih edin.
Isıl iletkenlik ve rüzgar
UV koruması sağlayan bu tişört minimum 22°C sıcaklığa sahip suda kullanılabilir. Hava sıcaklığı önerilen su sıcaklığının artmasına ya da düşmesine neden olabilir. 2 saat üzeri sıcaklıklara uygun, ısı yalıtımı sağlayan modellerimiz polar, neopren ya da her iki bileşene de sahip ürünlerdir. Hangi bileşene sahip ürünü tercih edeceğiniz rüzgarın hızına bağlı olarak değişir, 15 km/sa daha hızlı esen rüzgar: Neopren bileşenli bir model tercih edin.
Birçok su sporuna uygun UV koruması sağlayan tişört
Ürünlerimiz, beklentisi yüksek sporcuların gereksinimlerini karşılamak amacıyla tasarlandı. Tasarım konusundaki tercihlerimiz, ürünlerimizi aynı zamanda kitesurf, rüzgar sörfü, wakeboard, su kayağı, denizde aktif yürüyüş (kıyı boyunca) veya ayakta kürekli sörf (stand-up paddle) gibi su sporları için de uygun kılar.
Güneşe karşı alınması gereken önlemler
Bu tişört güneşe karşı korunmayı sağlamakla birlikte, yansıma etkisi (suyun veya kumun üzerinden), sıcaklık, günün saati dikkate alınmalıdır. Bu tişörtü giydiğinizde aşağıdaki önlemleri de almayı unutmayın: Güneş gözlüğü, şapka, uygun güneş kreminin düzenli olarak uygulanması, düzenli sıvı tüketimi vb.
Güneşten korunma rehberi
http://www.tribord.tm.fr/conseils/comment-se-proteger-du-soleil-le-guide-de-la-protection-solaire

YORUMLARINIZ

 • 40-49 yaş arası
  10 January 2017
  Use since 2 ile 8 hafta arası
  That review has been deposited on this product version
  purchase confirmed
  Güzel
  Hafif

  Mükemmel

 • Bay
  30-39 yaş arası
  14 September 2016
  Use since 2 ile 8 hafta arası
  That review has been deposited on this product version
  purchase confirmed
  Başarılı

  Güzel ama sudan çıktığınızda çok üşümenize neden oluyor.

 • Bayan
  40-49 yaş arası
  12 September 2016
  Use since 1 hafta ya da daha az
  That review has been deposited on this product version
  purchase confirmed
  Işe yarar
  Beden tam istedigimiz gibiydi. Daha fazla renk alternatifi olabilirdi.

  Ürunu esim icin aldik.Acik tenli oldugu icin ,arastirirken internet sitenizde gorduk.Magazada kolayca bulup aldik.Antalya'nin 40derece sicagi nda ve tuzlu suyunda işe yaradi.Herhangibir deformasyon olusmadi.Kolay kuruyor.En onemlisi gunes isinlarindan koruyor.Fiyati makul.

HAUT DE PAGE